Jestem psychodietetykiem, absolwentem studiów podyplomowych z zakresu psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Posiadam bogatą wiedzę na temat zaburzeń odżywiania. W swojej pracy wykorzystuję elementy dialogu motywacyjnego, terapii zaangażowania i akceptacji ACT oraz terapii poznawczo-behawioralnej. Posiadam solidne podstawy z fizjologii odżywiania oraz obszerną wiedzę na temat właściwości produktów spożywczych, składników pokarmowych i ich wpływu na zdrowie człowieka dzięki ukończonym studiom na Akademii Rolniczej w Lublinie.
Pomagam pacjentowi w zbudowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych w oparciu o wiedzę z zakresu psychologii odżywiania oraz procesów fizjologicznych i biochemicznych zachodzących w jego organizmie. W swojej pracy wychodzę z założenia, że terapia jest własnością pacjenta, a nie terapeuty i jest prowadzona po to tylko, ażeby mu pomóc uporać się z jego własnym problemem. Przez cały okres terapii pacjent powinien wiedzieć co się dzieje i dlaczego, w każdym momencie, kiedy coś jest dla niego nie jasne lub budzi jego wątpliwości – powinien zadawać pytania, prosić o wyjaśnienie. Podobnie, jeżeli pacjent z czymś się nie zgadza, powinien to zakomunikować. Interdyscyplinarne podejście do problemów z odżywianiem polegające na rozumieniu i wyjaśnieniu problemów psychicznych i biologicznych jest skutecznym rozwiązaniem do pozbycia się złych nawyków oraz wprowadzenia i utrwalenia nowych, prawidłowych zachowań żywieniowych.