Nasza Klinika spółka z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. R. Dmowskiego 39 w Ożarowie Mazowieckim; NIP: 118-212-98-16, działając zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020 (Dz. U. z 2014 roku poz.1146 z późn.zm.), ogłasza otwarty nabór partnera do realizacji projektu partnerskiego w ramach działania „9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej”, Poddziałania „9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych” zwanego dalej „Projektem”.
Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IX Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej Poddziałanie 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych.
Cel partnerstwa
Wspólne przygotowanie oraz realizacja Projektu mającego na celu wdrażanie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci zagrożonych niepełnosprawnością i niepełnosprawnych.
Projekt obejmuje 2 moduły: dotyczący otyłości oraz dotyczący chorób kręgosłupa. W każdym z modułów muszą zostać zaplanowane działania edukacyjne i terapeutyczne. Okres wsparcia każdego uczestnika programu musi wynosić od 3 do 9 miesięcy.
Zakres tematyczny partnerstwa:
DZIAŁANIA OBLIGATORYJNE, WYMAGANE DO REALIZACJI W RAMACH PROJEKTU, zgodnie z RPZ, w poszczególnych modułach:
- Moduł dotyczący otyłości:
- działania informacyjno-promocyjne,
- kwalifikacja uczestników,
- działania informacyjno-edukacyjne grup objętych wsparciem w ramach modułu,
- interwencja terapeutyczna w tym:
- zajęcia ruchowe (co najmniej 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika projektu),
- indywidualne porady dietetyczne (co najmniej 5 dla każdego uczestnika projektu),
- badania lekarskie: początkowe, w połowie interwencji oraz końcowe,
- monitoring i ewaluacja działań w ramach projektu.
- Moduł dotyczący chorób kręgosłupa:
- działania informacyjno-promocyjne,
- kwalifikacja uczestników,
- działania informacyjno-edukacyjne grup objętych wsparciem w ramach modułu,
- interwencja terapeutyczna w tym:
- zajęcia ruchowe (co najmniej 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika projektu),
- badania lekarskie/fizjoterapeutyczne: początkowe, w połowie interwencji oraz końcowe,
- monitoring i ewaluacja działań w ramach projektu.
Wymagania Partnera
- Partnerem w ramach powyższego działania może zostać:
- podmiot wykonujący działalność leczniczą - zgodnie z definicją zawartą w ustawie o działalności leczniczej, przy czym świadczenia opieki zdrowotnej realizowane są wyłącznie przez podmioty wykonujące działalność leczniczą,
- organizacja pozarządowa repezentująca interesy pacjentów i posiadająca co najmniej 2 letnie doświadczenie w zakresie działań profilaktycznych z zakresu danej grupy chorób,
- partner społeczny reprezentujący interesy i zrzeszający podmioty świadczące usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej,
- podmiot ekonomii społecznej, zgodnie z definicją podaną w Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków EFS i EFRR na lata 2014-2020.
- Zadaniem Partnera jest:
- uczestnictwo w realizacji projektu na każdym jego etapie, co oznacza również wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu oraz wspólne zarządzanie projektem, przy czym partner może uczestniczyć w realizacji tylko w części zadań w projekcie,
- adekwatność udziału, co oznacza odpowiedni udział partnera w realizacji projektu (wniesienie zasobów, ludzkich, organizacyjnych, technicznych lub finansowych odpowiadających realizowanym zadaniom).
- Proponowane działania partnera muszą być zgodne z dokumentami obowiązującymi w ramach Działania 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej Poddziałania 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych - brak zgodności skutkuje odrzuceniem oferty.
- Partnerem nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania.
- Partnerem nie może być podmiot posiadający zaległości w podatkach wobec urzędu skarbowego bądź zaległości w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i inne wobec Zakładu ubezpieczeń Społecznych.
O wyborze partnera zadecyduje kryterium:
- deklarowana ilość (większa ilość przeważa) dzieci uczęszczających do klas I-VI szkół podstawowych, z obszarów wiejskich województwa mazowieckiego ze stwierdzoną na podstawie dokumentacji medycznej lub kwalifikacji przeprowadzonej przez beneficjenta otyłością lub chorobą kręgosłupa,
- zasoby adekwatne do realizacji projektu w zakresie wyżej wymienionej deklaracji,
- partner na dzień złożenia wniosku świadczy usługi w zakresie zgodnym z RPZ co najmniej 3 lata i doświadczenie to pochodzi z okresu maksymalnie 5 lat przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.
IV. Oferta powinna zawierać:
- Dokument potwierdzający status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących (kopia wyciągu z KRS lub innej właściwej ewidencji, uwzględniająca stan faktyczny na moment złożenia oferty).
- Statut lub inny równoważny dokument.
- Deklarację o ilości zrekrutowanych dzieci do programu po stornie Partnera.
- Ostatnie zatwierdzone sprawozdanie merytoryczno-finansowe za poprzedni rok budżetowy;
- Oświadczenie o niezaleganiu z podatkami wobec urzędu skarbowego.
- Oświadczenie o niezaleganiu z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i inne wobec zakładu ubezpieczeń społecznych.
- Oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania ze środków publicznych na podstawie:
a) art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. 2016 r. poz. 1870 z późn. zm.);
b) art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 z późn. zm.);
c) art. 9 ust. 1 pkt 2a ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (t.j. Dz. U. 2012 r. poz. 768 z późn. zm. i Dz. U. z 2016 r. poz.1541 z późn. zm.).
- Inne, niż wyżej wymienione oświadczenia lub dokumenty, jeżeli wynikają z treści niniejszego ogłoszenia o naborze.
- Dokumenty, o których mowa w pkt. 1-6, mogą zostać złożone w formie kserokopii potwierdzonych przez Oferenta za zgodność z oryginałem zgodnie ze sposobem reprezentacji.
- Opis doświadczenia kandydata na partnera w zakresie ogłoszonego naboru.
- Opis koncepcji udziału w Projekcie, a w szczególności propozycję realizacji działań.
- Wykaz osób określonych którymi dysponuje kandydat na partnera wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, wykształcenia oraz wskazaniem czynności jakie mogą realizować w Projekcie.
- Opis potencjału technicznego i lokalowego odpowiadający koncepcji – realizacji zadań przez partnera.
- Deklarację o zabezpieczeniu wkładu partnera w realizację celu partnerstwa z podziałem na wkład rzeczowy, finansowy.
- Oświadczenie o posiadaniu wiedzy z zakresie niniejszego ogłoszenia.
- Deklarację gotowości przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do złożenia wniosku o dofinansowanie Projektu.
- Oświadczenie o zgodności działania kandydata na partnera z celem partnerstwa wraz z jego udokumentowaniem.
Ocena ofert[1]
- Opis koncepcji udziału w Projekcie i deklaracja ilości zrekrutowanych dzieci po stornie Partnera (0-10 pkt);
- Zgodność z celem partnerstwa ( 0 – 5 pkt);
- Doświadczenie w realizacji projektów o podobnym charakterze. (0-5 pkt.);
- Wkład w realizację celu partnerstwa, w tym:
- zasoby ludzkie z udokumentowanym doświadczeniem w zakresie wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci zagrożonych niepełnosprawnością (0-10 pkt);
- zasoby lokalowe i techniczne do prowadzenia rehabilitacji ruchowej oraz zawodowej. (0-10 pkt.).
Termin składania ofert:
07.12.2017 r. do godz. 16.00
VII. Sposób i miejsce składania ofert:
- Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Ogłoszenie o otwartym naborze na partnera” osobiście lub za pomocą poczty/kuriera na adres:
Nasza Klinika sp. z o. o., ul. Dmowskiego 39 05-850 Ożarów Mazowiecki
- Oferty składane osobiście przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00
- Dla ofert przesyłanych pocztą/kurierem liczy się data wpływu do siedziby firmy.
Uwagi:
- Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:
- negocjowania warunków realizacji zadania,
- zmiany szczegółowego zakresu działań przewidzianych dla Partnera projektu,
- podpisania umowy partnerskiej z kandydatem na partnera, którego oferta została najwyżej ocenione,
- unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
- w przypadku unieważnienia naboru Nasza Klinika sp. z o. o. nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany złożeniem swojej kandydatury lub kandydat na Partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności Nasza Klinika sp. z o. o. nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania oferty.
- Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej firmy Nasza Klinika sp. z o. o.
- Ocenie podlegać będą oferty spełniające wymagania formalne określone w ogłoszeniu.
- W przypadku złożenia oferty po terminie, pozostawia się je bez rozpatrzenia.
- Kandydat na Partnera może złożyć jedną ofertę w ramach naboru.
- Oferta oraz wszystkie dokumenty do oferty powinny być podpisane przez osobę albo osoby upoważnioną/ne do reprezentowania kandydata na Partnera zgodnie z zapisem w dokumencie rejestrowym lub zgodnie z załączonym pełnomocnictwem.
- Na etapie przygotowania Projektu zadaniem partnera będzie udział w przygotowaniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do złożenia wniosku o dofinansowanie Projektu.
- Po uzyskaniu pozytywnej decyzji o dofinansowaniu projektu w ramach konkursu Konkurs nr RPMA.09.02.02-IP.01-14-060/17 Działanie 9.2 Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej Poddziałanie 9.2.2 Zwiększenie dostępności usług zdrowotnych z wybranym Partnerem zostanie podpisana umowa o partnerstwie regulująca szczegółowe warunki współpracy i role poszczególnych partnerów przy realizacji projektu.
- W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy partnerstwa z wybranym w wyniku naboru partnerem, Nasza Klinika sp. z o. o. dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerstwa z podmiotem, który jako następny w kolejności został najwyżej oceniony.
- Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.
- Oferty należy sporządzić w języku polskim w formie wydruku komputerowego.
[1] Ocena złożonych ofert prowadzona będzie zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 – 2020.